Domki drewniane

Powyżej interesujący film przedstawiający proces budowy drewnianego domku. Moduły tworzące drewniany domek produkowane są pod dachem w profesjonalnym warsztacie i transportowane na plac budowy. Fundament punktowy, oszczędny. Montaż nie wymaga dźwigu i ciężkiego sprzętu, wystarczy kilku ludzi. Więcej informacji o firmie produkującej te mini domy z drewna można znaleźć na stronie BungalowInABox.com.

Komentarze (0) 22.11.2010. 15:01

Mały dom na kołach

Mieliśmy swój wóz Drzymały, teraz rozwiązanie buntującego się przeciw germanizacji Wielkopolanina kopiują na świecie. Mały dom przewoźny wydaje się interesującym rozwiązaniem dla ludzi nie przywiązanych do miejsca, szukających minimalnych kosztów i nie stawiających szczególnych wymagań jeśli chodzi o wygodę.

Małe domy to warta promowania idea, ale małe domy można rozumieć różnie. W materiale pojawiają się przewoźne domy nawet w wielkości 100 stóp kwadratowych, co daje na nasze jakieś 10m2! Czy naprawdę można wygodnie mieszkać na takiej powierzchni? Wiele rozwiązań przypomina te stosowane w przyczepach kempingowych czy domkach holenderskich, jednak tym razem to co wozimy na przyczepie przypomina z wyglądu prawdziwy dom. Przypomina nawet takie tradycyjnie polskie domy z bali. Chociaż w odpowiednio (a może raczej nieodpowiednio?) przeskalowanych wymiarach z zachowaniem proporcji tradycyjnego drewnianego domu.

Czytaj dalej Komentarze (0) 02.11.2010. 12:04

Jeden dom duży, czy dwa małe?

Przychodzą nam do głowy różne preteksty, dla których powinniśmy budować dom o dużej powierzchni: rodzina wielopokoleniowa, a może zamieszkają u nas dziadkowie, a może dzieci będą mieszkać u nas na stałe wraz z rodzinami, a gdzie pomieścimy gości, którzy nas będą przecież często odwiedzać itd.

Czytaj dalej Komentarze (0) 22.03.2010. 15:14

Dom na małą działkę

Mała działka z małym domem. Atrakcyjne działki pod budowę domu są coraz trudniej dostępne (po prostu fizycznie zaczyna ich brakować), a jeśli już znajdziemy ciekawą działkę, to okazuje się, że jej cena przyprawia nas o zawrót głowy. Ceny nieruchomości w atrakcyjnych lokalizacjach, szczególnie w okolicy dużych miast, spadać raczej nie będą. Dużo jednak łatwiej znaleźć działkę, która odpowiada inwestorowi planującemu budowę małego domu, niż myślącemu o pałacach.

Czytaj dalej Komentarze (0) 22.03.2010. 15:13

Szybka budowa domu

Małe domy są szybkie w budowie. To nawet nie wynika z ilości roboczogodzin, ale często z oszczędności finansowych. Budowy nie trzeba rozkładać na wiele etapów, jeśli mamy zapewnione finansowanie budowy (obojętne czy to kredyt hipoteczny, pożyczka od rodziny, własne oszczędności) możemy szybko przeprowadzić wszystkie prace od początku do końca. Często ma to wymierny efekt finansowy.

Czytaj dalej Komentarze (0) 22.03.2010. 15:10Nawigacja: Strona główna
Jakby ktoś nie wiedział, to domy z bali i domy drewniane również nas interesują.

A może kogoś interesuje budowa domu z8? Ikony pasują do każdego wnętrza. Kupuj na www.ikony.com

Ostatnie wpisy

Komentarze

  • Brak komentarzy