Domy luksusowe

Zmniejszenie powierzchni budynku pozwala nam zaoszczędzić realne kwoty. To co oszczędzimy możemy wydać w inny, bardziej pożyteczny sposób, niż trwoniąc to na nadwymiarową powierzchnię z założenia mieszkalną.

Czytaj dalej Komentarze (0) 22.03.2010. 15:09

Małe domy są bardziej ekologiczne

Dzieje się tak z kilku powodów: zużywamy mniej materiałów budowlanych, których produkcja i późniejsza utylizacja nie są dla środowiska naturalnego obojętne. Do eksploatacji domu zużywamy mniej energii. W przeliczeniu na kilkudziesięcioletni czas użytkowania budynku, zaoszczędzona ilość energii może się robić naprawdę duża.

Czytaj dalej Komentarze (0) 22.03.2010. 15:05

Małe domy szybciej się sprząta

To chyba oczywista oczywistość. Jakże często spotykamy w Polsce domy przewymiarowane, w których 2/3 pomieszczeń jest niezamieszkane i nieogrzewane, a meble przykryto folią, żeby się za bardzo nie kurzyły.

Czytaj dalej Komentarze (0) 22.03.2010. 15:04

Małe domy są tańsze w utrzymaniu

Wraz z rosnącymi kosztami cen energii elektrycznej, gazu i oleju opałowego, z roku na rok wzrastają koszty utrzymania domów jednorodzinnych. Odczuwają to szczególnie inwestorzy, którzy przeszacowali swoje potrzeby i wybudowali domy o zbyt dużej powierzchni. Zamiast mocno docieplonych ścian mają zapas sypialni dla wszystkich krewnych i znajomych, ogromny salon i o 2 łazienki za dużo, z których korzysta się rzadko, ale ogrzewać trzeba przez cały sezon. Dzięki niższym kosztom utrzymania możemy szybciej spłacić kredyt zaciągnięty na budowę.

Czytaj dalej Komentarze (0) 22.03.2010. 15:01

Małe domy są tańsze w budowie

To chyba oczywista oczywistość. Na mały dom potrzeba odpowiednio mniej materiału niż na dom duży, oszczędzamy więc na materiałach budowlanych. Co więcej mniejszy jest również czas budowy i przez to koszty robocizny. Nie we wszystkich przypadkach oszczędność jest proporcjonalna do wielkości budynku. Oszczędność wprost, widać butach i czapce, czyli na fundamentach i dachu naszego domu.

Czytaj dalej Komentarze (0) 20.01.2010. 13:38

<< Pierwszy < Poprzednia [3 / 3] Następna > Ostatni >>


Nawigacja: Strona główna
Jakby ktoś nie wiedział, to domy z bali i domy drewniane również nas interesują.

A może kogoś interesuje budowa domu z8? Ikony pasują do każdego wnętrza. Kupuj na www.ikony.com

Ostatnie wpisy

Komentarze

  • Brak komentarzy